Mgr. Lucie Chalupová

Mgr. Lucie Chalupová

Fyzioterapeutka
Osobní trenérka
Instruktorka jógy a zdravotního cvičení

Po studiu oboru Fyzioterapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově jsem dostala možnost udělat si zde i kurz Fitness trenéra a neváhala jsem. Má další praxe i vzdělávání se ubíralo cestou jak v oblasti zdravotnictví, tak v navštěvování kurzů pro fitness trenéry.

V propojení samotné fyzioterapie s fitness tréninkem vidím obrovský smysl – ať už v jedné osobě či spolupráce fyzioterapeuta s trenérem. Do tréninků svých klientů kromě klasického “fitness” zapojuji znalosti z vývojové kineziologie, dynamické neuromuskulární stabilizace (DNS) a dalších konceptů využívaných ve fyzioterapii.
Oba obory (ať už ten vyloženě zdravotní, či sportovní) mají jedno společné – pokud zůstanete stát na místě a nerozvíjíte se, nevzděláváte se dále, za nějaký čas stojíte za houby a nemůže vás to bavit. A o to přece jde! Když vaše práce bude bavit vás, o to více si ji užijí i vaši klienti.
Naštěstí se mi zdá, že čím více se vzdělávám, navštěvuji workshopy, kurzy, vzdělávací akce, tím víc mi dochází, kolik toho vlastně ještě nevím (a chci vědět).