Andrea Hocková

Andrea Hocková

Osobní trenérka silového cvičení a vzpírání
Lektorka trenérského kurzu – strečink, mobilita, zásobník cviků

Sportu se věnuji vlastně celý svůj život, během něhož jsem vyzkoušela téměř vše – od klasického aerobiku, přes tanec, jógu až po brazilskou capoeiru. Svou vášeň jsem ovšem našla až v silovém cvičení a vzpírání.

Posilování ve fitness centrech, honba za “ideálem krásy” a touha neustále posouvat své hranice si ovšem vybrala svou daň. Až když jsem si svou nerozvážností způsobila několik zranění, teprve pak jsem začala více přemýšlet o správné technice cviků, které jsem téměř každý den používala ve svých tréninkových plánech.

V momentě, kdy jsem se začala zajímat o technické a zdravotní aspekty cvičení, jsem si uvědomila, že bych ráda získanými zkušenostmi a informacemi pomáhala i ostatním. To mě vedlo k rozhodnutí absolvovat trenérský kurz.

Díky kurzu jsem se samozřejmě dozvěděla spousty informací, ale zároveň jsem si uvědomila jednu velice důležitou pravdu, a to, že tento „vstupní“ kurz je pouze začátkem mé cesty, že informace, které mi byly dány, jsou pouze základ, a pokud chci opravdu pomáhat lidem, je potřeba se dále vzdělávat a neustále na sobě pracovat.

Se svými klienty se v trénincích snažím pokrýt všechny aspekty funkčního cvičení jako jsou síla, dynamika a kondice. Své tréninky přizpůsobuji potřebám a možnostem klienta. Ať už časovým, tak především fyzickým. Zdraví a spokojenost klienta je pro mě vždy na prvním místě. Proto jsem se začala více zaměřovat na cviky inspirované vývojovou kineziologii a aplikovanou fyzioterapií. Cvičení by dle mého názoru mělo být použitelné i v běžném životě a mělo by především bavit. Cvičení, do kterého se člověk nutí, ztrácí efekt.